AC MILAN 4EVER

Friss hírek és információk az AC Milan-ról

Milan - Catania: 2-2

Egy borzalmas első félidei játék után egy meglepően jó második félidőt játszott a Milan a hétvégén, igaz csak egyenlíteni tudott a csapat. Ezzel nem jütött közelebb a bajnoki címhez és ujabb lehetőséget szalasztott el a fővárosi csapat.

Kezdőcsapatok

Milan: Dida - Abate, Thiago Silva, Favalli, Antonini - Pirlo, Ambrosini, Seedorf - Ronaldinho, Huntelaar, Borriello

Catania: Andujar - Alvarez, Spolli, Terlizzi, Capuano - Ricchiuti, Carboni, Biaganti - Izco, Lopez, Mascara

Cagliari - Milan: 2-3

Fordulatos, egyben izgalmas és gólokban gazdag mérkőzést játszott a Milan ma délután. Az első félidőben a vendég csapat sorra dolgozta ki a gólhelyzeteket és már az első játékrészben kialakította a 3-2-es végeredményt. Borriello révén már a 7. percben vezetést szerzett a milánói alakulat, miután Seedorf egy káprázatos labdát adott csapattársának. Cagliari nem volt sokáig hátrányban, hiszen Ragatzu már a 17. percben kiegyenlített. Majd két perc múlva egy csodálatos Huntelaar-bomba révén újra a Milan szerezte meg a vezetést. Majd következett egy Matri gól, majd a Milan tulajdonában levő Astori öngóljával alakult ki a végeredmény.

Cagliari: Marchetti-Pisano, Canini, Astori, Agostini-Biondini, Conti, Lazzari-Cossu-Matri, Ragatzu

Milan: Dida-Abate, Thiago Silva, Favalli, Antonini-Seedorf, Pirlo, Ambrosini-Huntelaar, Borriello, Ronaldinho.

Milan - Lazio:1-1

Újabb nagy lehetőséget szalasztott el a 7-szeres BL-győztes alakulat a hétvégi Lazio elleni találkozón. Mivel előző este a Roma 2-1 -re leverte az Intert, megvoltaz esélye a Milannak, hogy egy pontra megközelítse a listavezetőt. Ronaldinho eltiltása, Pato pedig sérülés miatt nem játszhatott a hétvégi bajnokin. A Milan jól kezdte a mérkőzést és meg is szerezte a vezetést Borriello tizenegyese után, de még az első félidőben Lichtsteiner szernecsés gólját követően egynelített a római alakulat. A Roma így a második maradt az Intertől 1 ponttal lemaradva és a Milan ezzel az x-el 60 ponttal a harmadikk helyen áll.

MILAN: Dida; Zambrotta, Thiago Silva, Favalli, Antonini; Abate, Ambrosini, Flamini; Seedorf; Borriello, Inzaghi

LAZIO: Muslera; Dias, Stendardo, Radu; Lichsteiner, Brocchi, Ledesma, Mauri, Kolarov; Zarate, Rocchi

Milan - Lazio: Kezdőcsapatok

Andrea Pirlo (R) of Milan and Marcelino Matuzalem of SS Lazio in action during the Serie A match between SS Lazio and AC Milan at Stadio Olimpico on November 8, 2009 in Rome, Italy.

Parma - Milan: 1-0

A Milan gyenge játékkal kapott ki a szerdai hétközi fordulóban a Parma ellen. Bojinov a 90. percben gyötörte be a győztes gólt a hazai csapat számára. A Milan ezzel a vereséggel értékes pontokat vesztett riválisaival szemben és mivel az Inter és a Roma is győzni tudott ebben a fordulóban, így a Milan 4 ponttal lemaradt a listavezető Interrel szemben és visszacsúszott a 3. helyre.

Parma: Mirante-Zenoni, Paci, Zaccardo, Lucarelli-Valiani, Morrone, Galloppa-Jimenez-Crespo, Biabiany

Milan: Abbiati-Zambrotta, Thiago Silva, Favalli, Antonini-Gattuso, Pirlo, Flamini-Seedorf, Ronaldinho-Borriello

Sergio Asenjo az újabb kiszemelt

Köztudott, hogy a Milan nyáron alapos vérfrissítésen fog átesni, miután több kiöregedő játékosnak jár le a szerződése, illetve néhány Rossonero idény végi távozása már borítékolható (például Marek Jankulovski, és Kakhaber Kalaedze is máshol akarja folytatni). Sergio Asenjo, a spanyol Atletico Madrid mindössze 20 éves hálóőrének igen nagy elismerése van, hiszen többek közt a Barcelona, a Sevilla és a Chelsea is szívesen leigazolná őt, állítja a TMW. A hírek szerint a Milan is bekapcsolódott a versenyfutásba, mert a brazil Dida, és az olasz Marco Storari távozása is valószínűsíthető a nyáron, így egy fiatal kapus mindenképp jól jönne a piros-feketéknek. Az Atletico egy jó ajánlat esetén elengedné Asenjót, miután a nála is fiatalabb David de Gea lett a 'matracosok' első számú kapusa.

Milan-Napoli: 1-1

Az AC Milan együttese nagy lehetőséget szalasztott el a városi rivális Inter megelőzésében. Mivel a milánói csapat csak döntetlent játszott a Napoli együttesével ezért a különbség ugyanakkora maradt. Az első félidőben a Napoli uralta a játékot, és egy nagy védelmi hibát kihasználva Lavezziék vezetést is szereztek Campagnaro révén. A beadást blokkolni próbáló Oddo elsodorta a kapust Abbiatit és így a Napoli védőjének csak az üres kapuba kellett gúrítania a labdát. Ezek után is a vendég csapat támadott, de a hazai csapat nem adta fel és egy Ronaldinho beadás után Pippo Inzaghi fejelt 3 méterről az olasz válogatott 3. számú kapusának kapujába. A szünetet követően a Milan fölényesen játszott a második félidőben és hatalmas helyzeteket puskázott el.

Milan: Abbiati-Zambrotta, Thiago Silva, Favalli, Oddo-Seedorf, Pirlo, Flamini-Ronaldinho, Pato, Inzaghi

Napoli: De Santis-Grava, Cannavaro, Rinaudo, Campagnaro-Maggio, Gargano, Pazienze-Hamsik, Lavezzi, Quagliarella

Milan- Napoli: Kezdőcsapatok

Milan: Abbiati-Zambrotta, Thiago Silva, Favalli, Oddo-Seedorf, Pirlo, Flamini-Ronaldinho, Pato, Inzaghi

Napoli: De Santis-Grava, Cannavaro, Rinaudo, Campagnaro-Maggio, Gargano, Pazienze-Hamsik, Lavezzi, Quagliarella

Ha a Milan begyűjti a 3 pontot a Napoli elllen, akkor átveheti a vezetést az olasz bajnokságban, mivel tegnap a városi rivális Inter fontos pontokat vesztett a kiválóan játszó Palermo ellen. A találkozó Délután 3 órakor kezdődik és a Sport1 élőben közvetíti a mérkőzést.

Nesta-Ronaldinho:Happy Birthday!

A Milan két kiválósága a héten ünnepelte születésnapját. Nesta pénteken töltötte be 34. életévét, Ronaldinho pedig vasárnap, a Napoli elleni bajnokin lesz kereken 30 éves. Ezúttal is szeretnék boldog szülinapot kívánni mindkét játékosnak a Milan drukkerek nevében.

Yepes: Első nyári igazolás!

A  Milan szeretné megerősíteni védelmét, mivel Nesta a teljes szezonra kidőlt és Onyewu, illetve Bonera sem egészséges. A Milan ellen kiválóan játszó kolumbiai védőt, Mario Yepest szemelte ki magának a Milan vezetősége. A 34 éves védőnek az év végén lejár a szerződése, így akár ingyen is megszerezheti az olasz sztárcsapat. Az La Gazzetta dello Sport szerint a két fél már mindenben megegyezett egymással és Yepes már a Milan tulajdona.  A Corriele dello Sport arról is beszámolt, hogy az éves fizetése 1 millió euró lesz.

Beckham: Sikeres műtét!

Hétfő este a finnországi Turkuban megműtötték az angol világsztárt,David Beckhamet. A angol válogatott játékoson ötven perces műtétet hajtottak végre, miután a vasárnapi esti Milan-Chievo olasz bajnokin egy rossz lépés után Achilles-ínszakadást szenvedett. A Milanban csak kölcsönben szereplő játékos az idény végéig biztos nem játszhat, de több mint valószínű,hogy a június 11-én kezdődő világbajnokságot is ki kell hagynia. Fabio Capello, az angol válogatott szövetségi kapitánya így nyilatkozott: "- Beszéltem vele a vasárnapi meccs után, és teljes támogatásomról biztosítottam. David egy ízig-vérig profi, aki nagyon keményen dolgozott azért, hogy felkészüljön a vb-re, azaz ha ki kell hagynia, az mélyütés lesz számára."

Nesta sikeres műtéten van túl

Alessandro Nesta műtétje sikeres volt. Az olasz hátvédet Rómában műtötték meg, miután a múlthéten térdszalagszakadást szenvedett. Valószínűleg 1 hónap kihagyás után újra könnyített edzéseket végezhet, de több mint valószínű ebben a szezonban már nem szerepelhet a Milan csapatában.

Beckham a szezon végéig kidőlt

SérülésekA Milan idei szezonjának talán legszomorúbb képeit láthatták a csapat szurkolói vasárnap este, amikor az angol válogatott játékos a második félidő derekán egy rossz mozdulat után egy lábon ugrálva jött le a pályáról, majd a vonal mellett összerogyott és sírva fakadt.

Az angol játékost azonnal le kellett cserélni. A mérkőzés utáni első diagnózis szerint Beckham Achillese elszakadt, ez több hónapos kihagyást jelent.

Beckhamet még hétfőn Finnországba viszik, hogy megvizsgálják sérülését a specialisták. Az angol középpályást minden bizonnyal még hétfőn meg is műtik, az operációt a szakterület egyik legjobb orvosának tartott Sakari Orava végzi.

„Nagyon szenvedett a fájdalomtól. Az öltözőben azt mondtam neki, ha akarja, jövőre ismét velünk lehet. Valószínűleg öt vagy hat hónapig nem léphet pályára" – nyilatkozta a meccs után Adriano Galliani.

„Szörnyű érzés ez mindenkinek a csapatnál. Egyből megértette, hogy elszakadt az Achillese, és ez mit is jelent. Nem tudtam élvezni a győzelmünket, az egész estét beárnyékolta Beckham sérülése. Megvárjuk a szakorvosi vizsgálatokat, de nagyon súlyosnak tűnt a sérülés. Ez a meccs jellemző volt a szezonunkra, még sosem éltem át ennyi csúcs- és mélyponttal tarkított idényt" – mondta a Milan edzője, Leonardo.

A BBC állandó szakértőjét, Dr. Tom Crispet kérte fel a sérülés következményeinek elemzésére.

„Az esetleg elképzelhető, hogy három hónap múlva már tud futni, de esélytelen a vb-szereplésre. Nem gyógyulhat fel annyira, hogy játszani tudjon az angol csapatban".

Ha Beckham lemarad a nyári tornáról – és ezt egyelőre mindenki biztosnak tekinti –, nem tud megdönteni egy nagyszerű rekordot: ő lett volna az első angol játékos, aki négy egymást követő világbajnokságon szerepel. Jelenleg holtversenyben tartja a rekordot Bobby Moore-ral és Peter Shiltonnal.

A Chievo elleni mérkőzésen Abatét is sérülés miatt kellett lecserélnie Leonardónak.

Milan-Chievo 1-0

Az AC Milan együttese kínkeservesen gyüjtötte be a három pontot a Chievo ellen. C.Seedorf a 91. percben gyötörte be a győztes gólt, ezzel megszerezve a Milannak a győzelmet. Fontos pontokat szerzett ezzel a győzelemmel a csapat, hiszen már csak egy pont az hátránya az Interrel szemben.

Ambrosini és Luciano harca a labdáért (fotó: Action Images)

Milan: Abbiati-Abate, Favalli, Thiago Silva, Zambrotta-Gattuso, Pirlo, Ambrosini-Beckham, Borriello, Ronaldinho

Chievo: Sorrentino- Sardo, Mandelli, Yepes, Mantovani-Luciano, Rigoni, Marcolini-Pinzi- Pellissier, De Paula